• Spania, etapa 9: Barcelona-Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 21:45) şi Italia, etapa 9: Napoli-Inter (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 21.45)
  • Tenis: Turneul Campioanelor (22-29 octombrie, Digi Sport 2)

Steaua a fost învinsă de Kormend, scor 91-75, în prima manşă a turului secund din FIBA Europe Cup. Returul este programat miercuri, de la ora 20:00, în direct la Digi Sport 2.

Start cu stângul pentru Steaua în noul sezon. Roş-albaştrii au fost învinşi, în deplasare, de Kormend, din prima manşă a turului secund din FIBA Europe Cup.

Baschetbaliştii maghiari au început perfect, iar la jumătatea meciului aveau deja un avans de 17 puncte, scor 50-33. Şi după pauză, tot gazdele au făcut legea sub panou, astfel că diferenţa a crescut la finalul sfertului trei, când tabela arăta 67-43.

Steaua a revenit pe final, însă a fost prea târziu. S-a terminat 91-75 pentru Kormend, iar echipa antrenată de Jukka Toijala va avea o misiune dificilă în returul de la Târgovişte, care va fi miercuri, de la ora 20:00, în direct la Digi Sport 2.

Brandon Taylor a fost cel mai bun marcator al bucureştenilor, cu 18 puncte, în timp ce Jason Boone a reuşit 16 puncte.

De la învingători, Fanning a încheiat meciul cu 18 puncte, iar Wright a reuşit 16 puncte.